Biberon Emziği, bebeklerin emme hissiyatını en yakın şekilde sağlayabileceği deneyimlerden biridir. Biberonlar, genellikle anne sütü sonrası bebeğinizin ile ilk temas kurulan beslenme metodudur. Bu sebeple emzirme hissiyatına yakın bir deneyim sunmaktadır. Bunun için biberon emzik çeşitleri daha üretim aşamasında malzeme kalitesi, yumuşaklığı, ısıya dayanıklılığı ve emme hissiyatına kadar her şeyiyle kusursuz olmalıdır.

 

Biberon Emziği

Bebeğinizi daha ilk kucakladığınız an itibariyle oluşan annelik hormonlarının etkisiyle tüm ihtiyaçlarını gidermek için çaba sarfedersiniz. Bebeklerin En temel ihtiyaçlarından biri şüphesiz ki beslenmedir. Beslenme faaliyetinin karşılayabilmek adına sütünüz olsun yada olmasın ek mama takvileyerine ihtiyaç duyulduğu vakit bir biberona ihtiyaç duyarsınız. Biberonlar, bebeklerinizin anne sütü veya mamaları rahatça içebilmesi ve tüketebilmesi için yardımcı ürünlerdir. Bebeğinizin doğumundan itibaren öğrendiği emme hareketinin bir kopyasını oluşturarak beslenmeye devam etmesini sağlar. Biberon seçimi sizin için ne kadar önem arz ediyorsa biberon emziklerini seçerkende o kadar önem vermeniz gerekmektedir. Emziklerin, bebeğinizin ısırıklarına karşı dayanıklı ve ısı nedeniyle biberon emziği uçlarında bozuklukların oluşmamasına dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle devamlı biberon emziği uçlarını kontrol etmeli ve temizliğine önem vermeniz gerekmektedir. Biberon emzikleri ise bu bahsedilen faaliyetler için sürekli geliştirilerek tüketiciye sunulmaktadır. Emzikler anne göğüsüne yakın bir emme deneyimi sağlayarak sağlıklı tüketim metodu oluşturur.

 

Biberon Emziği Modelleri

Biberona alışma süresi her bebek için değişiklik göstermektedir. Bu yeni beslenme düzenine en kolay alışma yöntemi biberonlar ve bebeğiniz için seçeceğiniz biberon emzikleri olacaktır. Biberon emzikleri birbirinden farklı çeşit model ve yapı ile satılmaktadır. Her biri kendi içerisinde farklı özellikler taşımakta olup bebeğinizin doğal yollarla beslenmesine en yakın katkıyı sağlamaya çalışırlar. Biberon emziği seçimi yaparken bazı değişkenlere dikkat etmeniz gerekir. Bebeğinizin yaşı göz önünde bulundurarak tercihte bulunmalısınız. Eğer biberona alışma süreci içerisindeyseniz, ilk etapta daha düşük akış hızına sahip olan ve daha az delikli biberon emziği seçimi yapmanız gerekmektedir. Alışma evresi sizin için bittikten sonra zamanla daha çok mama tütetilebilmesi ve beslenmesi için daha büyük delikli emzik çeşitlerine geçiş yapılmalıdır.

 

Silikon Biberon Emzikleri ve Kauçuk Biberon Emzikleri

Hali hazırda silikon ve kauçuk biberon emziği modelleri bulunmaktadır. Peki seçim yaparken hangi emzik modelini seçmeliyim diyorsanız; ikisinin de özenle bakımı yapılır ve sık sık değiştirilirse belli başlı avantajları vardır. Kauçuk biberon emzikleri sarı renkte ve doğal ürünlerdir fakat bu durum daha çabuk eskimesine sebep olabilir. Bu emzik modellerinde doğallığı sayesinde içiniz rahat olacaktır. 

Silikon biberon emzikleri ise şeffaf renkli, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Ebeveynlerin ihtiyaçları doğrultusunda yapay olarak üretimi yapılır ancak kesinlikle zararlı madde içermemektedir. Hatta bu sayede daha uzun kullanım ömrü, yüksek ısıya duyarlılık ve daha fazla dayanıklılık gibi etkenler ön plana çıkmaktadır.
Her ne olursa olsun sizin yapacağınız tercih bebeğiniz tarafından beğenilmeyebilir. Yapısal farklılıkların olduğu bu iki emzik türü ile bebeğiniz ağzına layik olanı kendisi kabul edecektir.

 

Biberon Emziği Alırken ve Kullanırken Neden Dikkat Etmeliyim?

Bebeklere alınan her ürün tabi ki özen göstererek seçilmelidir. Bebeğinizin yaşı ilerledikçe biberon emziği uçlarınında buna bağlı olarak genişlemesi gerekmektedir. Fakat bunu kendi yöntemlerinizle yapmanız doğru değildir. Makasla kesilen yada iğne ucu ile genişletilmeye çalışılan biberon emziğinde doğru ayarlama yapılamayabilir. Bu şekilde yapılan büyütme odaklı çalışmalar sonucu malzeme ucu deforme olur ve delik kolayca büyümeye müsaitlik kazanır. Sonuç olarak yapılan bu tarz biberon emziği ucu bütüme çalışmaları bebegğinizin boğulma riskini arttırabilir.

Biberon emziği seçimi yaparken bebeğinizin yaşına göre seçim yaparak yeni alım yapmanız çok daha doğru ve güvenli bir yol olacaktır.

₺21,93 KDV Dahil
₺26,12 KDV Dahil
₺73,75 KDV Dahil
₺91,45 KDV Dahil
1